جولیا

پیرمرد روی نیمکت نشسته بود و روزنامه می خواند.پایین پای اش یک گربه به سفیدی ِ برف چرت می زد.از کنارشان رد شدم.گربه با چشمانی نیمه باز نگاه ِ تنبلی به من انداخت ..نگاه اش وادارم کرد بایستم.آرام به طرف اش رفتم …حرکت نکرد.خواستم دولا شوم و نازش کنم..اما ترسیدم که مبادا فرار کند.پس فقط پای ام را به طرف اش بردم و با کف کتانی ام شروع به ناز کردن اش کردم.گربه هم طوری خودش را کش و قوس میداد که معلوم بود بدش نیامده.اما نمی دانم چه شد که یک دفعه پیرمرد روزنامه اش را مچاله کرد و با بد ترین اوایی که ممکن بود از گلوی اش خارج شود گفت:
_”معلومه داری چیکار می کنی خانم؟؟؟؟من شصت تومن پول شامپوی جولیا رو می دم. که شما بیای با کف کفش ات نازش کنی؟؟”
تو بودی چه می کردی ریمیا؟.نگاهی به گربه انداختم که حالا دیگر برق نمی زد!
معنای “خفه خون” گرفتن را به تمامی درک کردم.از زور خجالت کم مانده بود بیفتم به پای جولیا و لیس اش بزنم و از او معذرت خواهی کنم. ..
تا خواستم عذر خواهی کنم..مرد با لحن بد تر از بار اول گفت:” نمی خواد نمی خواد…به جاش پاتو از روی سرش بردار”
پای قلم شده ام هنوز داشت کله ی جولیا جان را نوازش می داد.سریع پای ام را کشیدم عقب و…عذر خواهی کردم و مرد را تنها گذاشتم تا راحت تر بد و بیراه بگوید!
______________________________________________________
پ.ن.۱.مردم اعصاب ندارن ها !
پ.ن.۲.چرا مردم روی حیووناشون اسمای خارجی می ذارن؟
پ.ن.۳.جولیا؟..منو ببخش!

یک نظر برای مطلب “جولیا”

 1. ناشناس

  [ بدون نام ] *** جولیا آهای جولیا … تو می دونی اون مردی که توی پای راستش پلاتین بود و هفته گذشته که یه روز ازش برای گرفتن کلاج استفاده کرده بود؛ یک هفته از درد توی خونه به خودش پیچیده بود؛ چه شامپویی برای سر دخترش می خره؟ *** شما این جا چه می کنید؟!می بینی فرزانه؟…به خواب شب نمی دیدم اون روز که روزی خودم گربه دار شم
  محمد *** آخ جولیا یادم رفت من تو رو خیلی دوست دارم؛ زندگی کردن مثل اون آقا پیرمرده؛ صاحبتو می گم؛ رو هم خیلی دوست دارم حتی خودش رو هم خیلی دوست دارم که اینقدر انسانه که … اما راستش نمی دونم چطوری از این پیرمردها به اون پیرجوان ها پل بزنم … ***
  نازی *** فکر میکنی جولیا بخشیدتت ؟ ***
  فرزانه *** ***
  فرزانه *** شما این جا چه می کنید؟!می بینی فرزانه؟…به خواب شب نمی دیدم اون روز که روزی خودم گربه دار شم ***
  *** فکر کن الان یکی با کف کفشش ترنجو ناز کنه ***
  *** ***

  پاسخ

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *